Slapukų naudojimo politika

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies) – nedidelės tekstinės informacijos dalelės, kurios sukuriamos bei saugomos Jūsų kompiuteryje siekiant užtikrinti Jums patogesnes naršymo galimybes.

Kas yra slapukas?

Slapukais vadinami maži tekstiniai informacijos failai, turintys unikalius identifikacijos numerius, kurie yra perduodami iš interneto svetainės į lankytojo kompiuterio standųjį diską. Šių failų naudojimas leidžia interneto tinklalapiams užtikrinti patogesnę naršymo galimybę bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti poreikius bei taip gerinti svetainę ir lankytojų aptarnavimą. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis).

Kokie yra slapukų tipai?:

  • Būtinieji slapukai: slapukai be kurių svetainė arba programa gali veikti nekorektiškai (pvz.: negalimas apmokėjimas už paslaugas arba prieiga prie kai kurių saugių interneto svetainės sričių);
  • Funkciniai slapukai: slapukai naudojami pagerinti asmeniškai lankytojui pritaikytus pasiūlymus, įsiminti koks svetainės turinys buvo peržiūrimas;
  • Pirmųjų šalių slapukai: slapukai susiję su naudotojo aplankytos svetainės domenu;
  • trečiųjų šalių slapukai: slapukai gaunami iš kitų svetainių, kurių elementų, pvz., skelbimų ar vaizdų, įterpta lankomame puslapyje.

 Svetainėje naudojami slapukai

Pavadinimas Tipas Galiojimas Paskirtis
uncodeAI.css HTTP Sesija Nustato, kokį įrenginį naudoja lankytojas. Tai leidžia interneto svetainei prisitaikyti prie optimalios skiriamosios gebos.
uncodeAI.images HTTP Sesija Nustato, kokį įrenginį naudoja lankytojas. Tai leidžia interneto svetainei prisitaikyti prie optimalios skiriamosios gebos.
uncodeAI.screen HTTP Sesija Nustato, kokį įrenginį naudoja lankytojas. Tai leidžia interneto svetainei prisitaikyti prie optimalios skiriamosios gebos.
_ga HTTP 2 metai Registruoja unikalius ID, kad būtų galima gauti statistinius duomenis apie tai, kad lankytojas naudoja svetainę.
_gat HTTP 1 diena Google Analytics slapukas, naudojamas padidinti siunčiamų vartotojų užklausų greitį.
_gid HTTP 1 diena Šis slapukas naudojamas siekiant atpažinti asmenį.
collect Pixel Sesija Google Analytics slapukas skirtas siųsti informaciją apie vartotojo įrenginį ir elgseną.

Kaip yra šalinami slapukai?

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Galite naršyklėje slapukus išjungti, bet žinokite, kad jeigu taip padarysite, galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios būtinos, kad interneto svetainė veiktų kaip dera. Jeigu jums reikia išsamesnės informacijos apie slapukus, apsilankykite interneto svetainėje www.aboutcookies.org, kur rasite išsamios, nepriklausomos informacijos apie tai, kaip išjungti slapukus per naršyklės nuostatas ir kaip pašalinti slapukus, kurie jau yra jūsų kompiuteryje. Kad pašalintumėte slapukus iš mobiliojo telefono, turėsite pasiskaityti telefono naudojimo instrukciją.